Сузір`я талантів


Таланти рідного Куцуруба
 

В 2011 році в районній газеті «Чорноморська зірка» вийшла стаття з промовистою назвою «Про Любов, яка може все», присвячена Любові Мирославівні Паранюк.

У 16 років Люба вперше взяла участь у виставці робіт майстрів Очаківського району. Нині на її рахунку виставки в Миколаєві та Києві, членство  у спілці майстрів народної творчості. Вона  працює не тільки з соломкою, а й володіє всіма видами прикладного мистецтва: петриківським розписом, писанкарством, гончарною справою, різьбленням і розписом по дереву, ткацтвом, вишивкою, батиком. При цьому вона надзвичайно скромна людина і велика трудівниця. ЇЇ не зупиняє, якщо чогось не знає – значить знайде у книжках, спробує, навчиться! Так було і з таврійським розписом -

народним настінним розписом  жителів Перш ніж братися за фарби, треба було зрозуміти, що таке важливе ховаються за «хвильками», «краплинками», «гачочками». Журналістські нариси про легенди рідного краю, твори публіцистично – художньої літератури, які містять опис легенд, уявлень, вірувань наших предків, автентичні тексти пісень, бувальщин, народного фольклору Півдня України.

У тематиці художніх картин Бондаренко, за допомогою елементів таврійського розпису відображені уявлення наших пращурів, особливості побуду минулого та сучасників майстрині, рідну таврійську природу.

 Сумлінна, добросовісна, трудівниця нині всі свої знання і вміння передає своїм учням, які радо приходять на уроки, тому що на заняттях вона не обмежується програмним матеріалом, а зажди розповідає щось цікаве.

А скільки сил і натхнення вона вклала в оформлення бібліотечної  літературно – мистецької зали,   колишньої дошки пошани, зупинок,  які  стали справжньою прикрасою і візитівкою  села. Так і живе вона, виправдовуючи на всі сто своє світле імя – Любов.

 

Оспівує свій рідний край  Наталя Чудна - не тільки рідкісний музикант і поетеса, але прекрасний аранжувальник, який володіє  багатьма музичними інструментами - флейтою, гітарою, фортепіано, акордеоном, скрипкою, і звісно ж вокалом.

Завдяки її таланту заграли новими барвами поетичні рядки Юрія Зіньковського.  Іі виступи завжди вирізняються особливою чуттєвістю, мелодійністю, стають прикрасою будь-якого заходу.

Мріє створити або стати учасником музичної групи, в складі якої могла б подорожувати світом і ділитися творчістю з слухачами з різних куточків Землі.

Також хоче навчитися ще одному виду творчості – малюванню. Як каже Наталя «Головне - йти назустріч своїм мріям. Тоді вони стають реальними».

 
 
  
 
Пройденко Євген Анатолійович народився  21 вересня 1968 року у селі Куцуруб.  З 1975 року по 1985 навчався в Куцурубській ЗОШ, після  закінчення якої пішов працювати слюсарем до АТП. Звідти і був призваний  на строкову службу до лав армії.  Два роки служби пройшли на острові Куба. Після служби працював  в органах внутрішніх справ, потім  військовослужбовцем. Після виходу на пенсію,  залишився працювати в частині цивільним.

У 1991 році одружився.  Разом з дружиною Світланою народили і виховали сина Євгена і доньку Настю.

Як поет і виконавець приймав участь у районному фестивалі мистецтв  «Весняні  ноти творчості», лауреат  Першого форуму літераторів Очаківщини.

У Євгена  всі поезії зібрані у рукописному зошиті – виданням книжки він не переймається взагалі, бо на першому місці у чоловіка не поезія, а  - родина, духовність,  і віра. Принаймні, так у нього розставлені акценти.               

Ось як сам Євген пише про свою творчість:
Я поетом не родился, Цели нет великим стать. Просто я остановился,

Пару строчек набросать. Потому что мысли, рифмы, Ищут белого листа,

А иначе в рифмах жизни, Разобьет все суета. Если стих ты на бумаге,

Не сумеешь изложить. То твои стихи – бродяги, Лиш мгновенья будут жить.

 

Зі Львова до нас у село,  на постійне місце проживання приїхала родина Ворончихіних.  Ольга Василівна працює завідуючою Іванівським сільським клубом, а Дмитро Володимирович – бібліотекарем  Іванівської сільської бібліотеки – філії.

    Ольга Василівна за фахом – театральний режисер. Мала декілька театрів-студій, працювала з дітьми від 5 класу – до випускників. Вони її і  надихнули на написання  книги "Три монети", щебпак та інші приємності» , яка  потрапила до "довгого списку" конкурсу Книга року ВВС - 2013".  "Три монети" - це фентезійний твір.   Казки, легенди й усілякі чудеса так і крутяться навколо нас. І яка різниця, скільки років людині, якщо вона вміє помічати все те, що робить життя яскравішим та різнобарвнішим? Тому й книга написана, так би мовити, для підлітків − від 9 до 99 років.Відкрита, щира людина, гарний оповідач, Ольга Ворончихіна почала писати з третього класу. З п´ятого - стала юнкором районної газети. Логічно, що по закінченню середньої школи, стала кореспондентом і редактором багатотиражної газети. Писати вірші, на той час, було як дихати. Але публікувати не наважувалась.. Тобто: все життя підсвідомо накопичувала знання як правильно писати, як донести свою думку до читача (глядача). І - як результат - з´явилася книга. 

 
 
У повсякденному житті ми звикли до того, що відомих, незвичайних людей можна побачити по телевізору, прочитати про них в газеті чи журналі. Повірте, що це зовсім не так. Досить часто вони живуть поруч з нами.
Якось увечері, блукаючи  по  всесвітній інтернетівській павутині натрапляю на ім’я:  Ігор Поліванов, село Куцуруб. Зайшовши на сайт журналу “Флорида”  (російськомовний журнал у Флориді,  США) , читаю  колонку головного редактора журналу. Він пише: "Пусть попробует мне кто-нибудь объяснить, как это выходит, что у меня, старого  журналюги и циника, вдруг  ком  к горлу и глаза влажнеют от такого вот простого текста: Мы боялись дедушки и не любили его. В наших глазах бабушка была доброй, а он злой, и когда он бывал дома, мы не осмеливались шуметь. Но дома он бывал мало. Летом он обычно нанимался охранять людские сады и огороды за селом, да и зимой он что-то охранял. Кажется, какой-то магазин. Помню, как утром он приходил с дежурства, садился к печке, снимал калоши, прошитые тонкой медной проволокой, затем ноговицы, ватные стеганые чулки и начинал охоту на вшей. Ноговицы, видно, привлекшие ценой,  обшитые марлей, он выворачивал наизнанку и в швах были хорошо видны светло-серые крупные вши с кровяными брюшками от дедушкиной крови. Представляю, как кусали они его всю ночь и как он мечтал об этой сладостной минуте мести.
Зимними долгими вечерами он обычно неподвижно сидел у печки и о чем-то думал, и мы дети, иногда, за его спиной кривлялись, показывали ему язык и тихо хихикали. Лишь много позже я понял, что выжила наша семья в то время благодаря дедушке. Это - отрывок из рассказа Игоря Поливанова "Дед Захар". Откуда берется такой талант у человека без образования, да еще и инвалида, который с детства переболел костным туберкулезом. И какое-то село Куцуруб, какой-то Очаковский район... Как это все выходит?»
Здивувалась і дуже зацікавилась, бо насправді знала цю людину, а що він пише  дізналась вперше.
Хто ж він -  Ігор Поліванов?  Народився  Ігор Петрович в 1934 роки в м. Новочеркаську, Ростовської області.  В перший рік Великої   Вітчизняної війни загинув батько. У 1943 р. залишився і без матері, яка була засуджена по 58 статті і провела в таборах Магаданської області 13 років, після чого була реабілітована і звільнена. Виховувався у родичів. Отримав середню освіту. Працював в основному робітником-будівельником в різних районах  Радянського Союзу.    У 1989 році переїхав на Україну,  у село Куцуруб, де і мешкає нині.   Разом з дружиною Валентиною Павлівною виростили трьох синів.

Коли в сімдесятих роках жили на півночі, написав першу повість. Йому вже йшов четвертий десяток, коли журнал "Дальний Восток" опублікував його розповідь. Писав,  але друкувався мало, було декілька  публікації у кримських газетах. То були важкі  роки  перебудови і країні було не до письменників, тому трохи зневірився у власних силах.     Зовсім недавно молодший син Петро  через Internet дізнався про літературний конкурс  оголошений  журналом “Флорида”, та надіслав твори батька. Так  у листопаді 2010 року журнал вперше надрукував розповідь “Дід Захар”. Потім, вже у 2011 році вийшли “Жажда” та “Бремя вины”.  Знову ж таки, син,  виставив твори  батька на сайті  “Проза.ру”.  Пішли гарні  рецензії, відгуки. Це надало  автору   наснаги і впевненості  у майбутні творчі здобутки.
   Творчість  Ігоря Петровича – це своєрідна енциклопедія  про  цінність життя  і доброту... Написано здавалося б просто, але яскраво і зримо, і найголовніше в  творах  - людська душа, і любов до природи, і тепло, і печаль, і душевне страждання від недосконалості того, як все несправедливо влаштовано у світі.  Самородок - так ми говоримо про шматок чистого золота, знайденого у природі. Самородок - так називають і людину з вродженим великим талантом, засіяним чистим, золотим зерном своїх образів. Література  була б не можлива, якби її не зрощували такі самородки, як Ігор Поліванов.
Напевно, кожному з нас варто придивитись, озирнутися навколо себе: а раптом поруч з вами живе і працює така ж незвичайна людина, яка варта нашої уваги, гарного слова, подяки та поваги. І якщо ви таку людину знаєте, то розкажіть всім про неї.    
 Познайомитись із творчим доробком Поліванова І.П. можна на: 

                                                     

Немає коментарів:

Дописати коментар