#Книги_від_УІК

Васіна  З.  "Українське народне вбрання" .

У книзі в яскравих образах відома українська художниця й дослідниця Зінаїда Васіна відтворила автентику українського вбрання представників всіх верств населення, виявила характерні особливості крою костюмів, їх оздоблення й декорування. Акцентуючи увагу на розмаїтті, красі та практичності одягу, яке увібрало в себе багатотисячолітні тенденції культури пращурів, авторка підкреслює унікальність феномену духовної й матеріальної спадщини на теренах України.

Книга стане для читача, перш  за все для підростаючого покоління, невичерпним джерелом пізнання глибини й краси української культури та рідного краю.

"Справа Василя Стуса"- публіцистична книга українського історика, головного редактора порталу «Історична правда»,  Вахтанга Кіпіані.  Ця книга – «хроніка боротьби злочинної комуністичної системи з людиною, повної болю і гідності. Це боротьба правозахисника, творчої особистості, громадянина, який чудово розуміє наслідки своєї „негнучкості“ перед каральною машиною. Книгу написано на основі матеріалів кримінальної справи Василя Стуса 1980 року. До книги включено основні, найголовніші матеріали кримінальної справи Василя Стуса, свідчення очевидців, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів.

"Заборонений" - біографічна драма Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова - вкрай необхідна й своєчасна книга, що наближає Василя Стуса до сучасного читача. Твір  викликає  зацікавленість непересічними представниками українського «шістдесятництва», відтворює гнітючу атмосферу тоталітарного суспільства, спонукає до пошуку інформації й небайдужості, дає пояснення закономірності сучасних політичних процесів. Найжахливішим і найнереальнішим виявляється те, що описані події, насамперед - засекречена загибель поета, відбувалися хронологічно зовсім поряд, не в криваву епоху сталінізму, а в той час, коли СРСР вже набував для світової спільноти демократичного іміджу.  Тут є над чим посумувати, обуритися й задуматися.


Презентуємо  нову книгу Л.Костенко  "Скіфська Одіссея", яка надійшла до бібліотеки завдяки  програмі  ПБФ від Український інститут книги.

Це поема - балада про античні часи нашого греко-скіфського минулого і сучасні українські відчуття часу, яку проілюстрував відомий миколаївський художник, винахідник геліографіті  Володимир Бахтов.

Коли текст був готовий до видання в київському видавництві «Либiдь», виникло питання: хто з художників міг би ілюструвати таку незвичайну книгу? Її головний герой - древній грек, ольвіополит  - відправляється в торгову подорож з Ольвійської держави на північ, до  Скіфії.

Перш за все увагу видавців привернув Володимир Бахтов. По-перше, він відомий в Україні як художник, який проілюстрував твори давньогрецького історика Геродота, і інформація ця вже багато років живе в медійному просторі країни і зарубіжжя. По-друге, Бахтов відомий як «художник з Ольвії», який присвятив древній землі чимало своїх оригінальних творів.

В результаті об'єднання високої поезії і високопрофесійної графіки книга «заграла» як поетично-художній альбом. У ньому текст супроводжують 20 повних офортів, розміщених на розворотах, і ще 20 представлені у фрагментах.

Таким чином, в певній мірі книгу «Скiфська одiссея» можна назвати співавторською. Це паралельне прочитання однієї і тієї ж теми - греко-скіфо-української. Поет і художник (кожен своїми засобами) намагаються показати зв'язок двох світів - античного і скіфського ... Мандрівник з Ольвії, тримаючи шлях на північ, занурюється в світ іншого народу, іншої культури. Але ж відбуваються події на тих стародавніх землях, де сьогодні стоїть наша Україна, та наше рідне Причорномор'я.


Українсько-російський Словник «Скажи мені українською» має на меті вивільнити українську мову від усього зайвого. Сьогодні у рідній мові стільки зайвини, що вже й не злічиш. А найгірше, годі зрозуміти, де ж серед розмаїття суржику кальок, покручів, чужомовних запозик, правдиве українське. Оте наше самобутнє, яке ми століттями втрачали й продовжуємо втрачати під ярмом асиміляційної політики зросійщення української мови, а сьогодні й на догоду глобалізаційним процесам.   Знаковим завданням Словника є очищення рідної мови від усієї полови та бур’яну, що здавна захаращують її красу. А відтак применшують її самобутність та велич. Замість того, аби пишатися нашими правдивими словами, перлинами народної творчості, колоритними словотворами та словосполуками, ми віддаємо своє мовне багатство на поталу суржику, низького ґатунку мові вулиці, з якої вже й не добереш, що там українське, російське, а чи англомовне.Цей американський письменник входить в число самих значних авторів книг для «юних дорослих» (young adult) - популярного спрямування сучасної літератури. Проблеми підлітків, їх погляди на світ, пошуки свого місця в ньому і сенсу життя складають коло авторських інтересів. Тому прочитати книги Джона Гріна ми радимо насамперед тінейджерам і батькам, які прагнуть краще зрозуміти своїх дітей і нормалізувати відносини з ними.Енциклопедія "Все про коней ... і не тільки у легкій гумористичній формі розповідає про життя коней. Ви дізнаєтеся, як з’являються на світ лошата, яких мастей бувають коні та скількох тварин налічують їхні родини. А також довідаєтеся, які бувають алюри, навіщо коням підкови та як дбати про коней у стайні. Усі факти рясно прикрашені гумористичними ілюстраціями та кумедними підписами, які точно не залишать вас байдужими до великої родини коней.


Василь Шкляр – письменник, що не потребує представлення, бо його ім’я відоме кожному читаючому та мислячому. Його твори – це їжа для мозку, неоране поле для роздумів та глибокого переосмислення.

Роман «Тінь сови» — найгуманніший з усіх написаних Шкляром. Кохання та журба, на жаль, часто ходять поруч… Життя Катерини і Степана сповнене любові та світлої поезії. І коли приходить біда – як тінь сови, що вони побачили перед весіллям, – заради спокою дружини Степан ладен пожертвувати всім. Смерть сильніша за кохання? Мабуть, навпаки… Непідвладна часу історія кохання, що надихає та дає надію. Кохання, яке перетворюється на легенду...
Ці книги  здатні надихнути дитину вивчати мови, подорожувати, шукати друзів серед представників інших культур і, найголовніше, — допомогти відчути себе частинкою великого та різноманітного світу, у якому люди ставляться одне до одного з допитливістю та симпатією.

Книги із серії  «Знамениті  українці». У книжках містяться короткі життєписи найбільш відомих українців, що добилися видатних успіхів у різних сферах діяльності людини. Читач дізнається не тільки про основні етапи їхньої творчої біографії, але й про особливості характеру, звичаї, захоплення і особисте життя.

«Поки житиме мова, житиме й народ, як національність; не стане мови – не стане й національності: вона геть розпорошиться поміж дужчих народів…» (Іван Огієнко (митрополит Іларіон)

   Так чи інакше, кожен із нас самостійно формує свій список бажань, самостійно обирає шлях для самовдосконалення і розвитку, самостійно творить свій стиль мовлення. Але варто пам`ятати, що лише якісна література творить якісне мовлення.

  Ми пропонуємо  вам книги, науково-популярні видання, словники для віивчення та вдосконалення української мови, дослідження її історії, охорони та відстоювання.


    Олена Рижко - письменниця, дослідниця літератури й журналістики.

    У 2017 році дебютувала як авторка підліткової літератури. У серії видавничого центру «Академія» за два роки вийшли три повісті Олени Рижко для підлітків: «Дівчина з міста» (короткий список топу БараБуки 2017, номінація «Дебют автора»), «Знає тільки Мару» та «Король Даркнету». Повість «Знає тільки Мару» отримала відзнаку «Підліткова книжка року» від «Топу БараБуки 2018».

     


Студенти є ну дуже цікавою і важливою частинкою суспільства.  Але це не лише пригодницький період в житті, а ще й такий, що в багатьох стає визначальним, адже завершується процес формування світогляду, свідомості й, відповідно, майбутнього успіху. Тож ми пропонуємо пропонуємо познайомитися з книгами, які стануть  в нагоді.Немає коментарів:

Дописати коментар