Зіньковський Ю.В. - поет-земляк

                             Біографія поета - земляка.


                                                            
  Світ наш створений досконалим, чудовим. І все, що в ньому є, поєднується гармонійним зв'язком. Тільки от вловити цю невидиму гармонію може далеко не кожна людина. Прекрасне відкривається особистостям неординарним, творчим. І проходить через їхні душі, щоб ожити в музиці, віршах чи на полотні. Недарма ж про талановитих людей кажуть: має іскру Божу, тобто той дар Великого Творця, що не дає спокою, що стимулює нову земну творчість. Талановитих людей не так уже багато. Але саме вони рухають світ уперед. 
  70 років тому 13 листопада 1942 року  у нашому рідному селі Куцуруб.  народився Юрій Васильович Зіньковський.   Його батько, Василь Омелянович,  незаконно репресований у 30 –і роки, кілька років відбував покарання у Сиблагу (Улан – Уде),  загинув на фронті ВВВ  у 1944 році, визволяючи Угорщину.

Тож мати  Олександра Василівна ростила Юрія  та його сестру самотужки. 
 
Дитячі роки майбутнього поета пройшли у Куцурубі. Тут він закінчив початкову школу, а потім разом з мамою переїхав до села Прибузького, далі – до Парутиного, де він продовжив навчання у 5 – му класі. До школи ходив разом з мамою: він на уроки, вона на роботу. 20 років вона працювала у Парутинській школі техпрацівником.

Після закінчення середньої школи деякий час працював вчителем початкових класів у с. Прибузьке,  а згодом, вже закінчивши заочні підготовчі курси Ленінградського педінституту ім.Герцена і отримавши запрошення на екзамени, поїхав не в Ленінград, а до Нового Бугу, вирішивши почати на педагогічній ниві з перших сходів. Після закінчення училища працював вчителем у  Солончаківській  школі, одночасно навчався на історичному факультеті  Одеського університету. Декілька років сезонно пропрацював в Ольвії, знаменитому історико – археологічному заповіднику, де брав участь у розкопках.
     

Першим  його великим захопленням була не поезія слова, а шахова поезія,  тож і першим опублікованим твором став не вірш, а шахова задача, яку надру-кувала  київська газета « Молодь України» ще у 1961 році.
Беручи участь у десятках обласних, республіканських та всесоюзних конкурсах розв`язувачів, завжди  входив до числа переможців. Як автор – проблеміст  у 60-ті роки входив до обласної команди.
У 80 -90 рр. десятки  його  задач були опубліковані – в основному у російській (воронезькій) періодиці.

  Щодо шахової «прози» - власне гри – в очних змаганнях був тільки районним чемпіоном (Очаків, Новий Буг). Зате у своєму улюбленому «жанрі» - грі за листуванням – дійшов до півфіналу першості України, до ¼ фіналу першості Союзу. За рейтингом був у числі кращих  серед миколаївських шахістів. Став першим кандидатом у майстри на Очаківщині.
    В останньому своєму турнірі – присвяченому ювілею Чернігова – став  переможцем.
   



   Вірші почав писати ще під час навчання у Новому Бузі.
 Перший вірш був опублікований у районній газеті «Чорноморська зірка» 14 листопада 1964 року.

.   Але вперше ім`я Юрій Зіньковський з`явилося на сторінках   районної газети ще 2 вересня  1951року. В замітці йшлося про те, що учень 4 класу Юрій Зіньковський закінчив 3 клас на відмінно і обіцяє і надалі вчитися гарно і закликає до цього усіх учнів школи.  Мабуть, оця  маленька замітка була пророчою, тому що,  ось, уже майже 50 років  від дня публікації першого вірша його  твори  знову і знову, регулярно   з`являються  на сторінках   районної газети.   Разом з тим друкувався і  в іншій періодиці : газетах  «Радянська освіта», «Молодь України», «Радянська Україна», «Літературна Україна», журналах «Дніпро», «Україна», «Донбас», «Прапор», «Жовтень», «Піонерія», «Ранок»,  у піврічнику «Поезія» та в багатьох колективних збірках.
  


Перша збірка «Теорема»  вийшла  у видавництві «Радянський письменник» у 1987році, друга  - «Мій білий світ»   була надрукована у Миколаєві у 2003 році. Збірка « На довгій ниві» побачила світ у 2006 році, «Битва на лимані» у 2008 році,  а «Далеке і близьке» у 2011р.


  .
 









 








 
 Юрій Зіньковський. Виднокіл

 
Юрій Зіньковський. "Далеке і близьке"

2 коментарі:

  1. Анонім5/12/12

    Спасибо за информацию, пригодилась для реферата

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую, що завітали, раді, що інформація виявилась корисною. Заходьте ще.

      Видалити